Інформаційних атак так званих ботів ми помічаємо все більшеДо завершення виборчої кампанії – ще понад місяць, проте інформаційних атак так званих ботів ми помічаємо все більше на наших сторінках. Вони з’являються, аби виводити нас із рівноваги, при цьому конструктив у їхніх висловлюваннях – відсутній.

1. Перевірте, коли був створений акаунт та пости на стіні
Існують акаунти, яких складно відрізнити від профілів реальних користувачів. У них є публікації про родину, домашнього улюбленця, роботу. Але такі трапляються рідко. Найчастіше до facebook-дискусій долучаються акаунти, створені нещодавно.

2. Перегляньте друзів користувача
Дуже часто фейковий акаунт в першу чергу «френдять» інші творіння свого «ботовода». Це робиться, щоб одразу ж створити ілюзію реальної сторінки. У друзях та підписках можна так само знайти людей, чиї інтереси відстоює бот.
Також часто бот-акаунти мають спільних з вами друзів. Не полінуйтесь запитати у тих, чи відомо їм щось про підозрілу, на вашу думку, особу. Якщо з кількох друзів ніхто не знає, що це за людина, ймовірно, перед вами бот.

3. Знайдіть у пошуковику фото з підозрілого акаунту
«Ботоводи» зазвичай використовують зображення з кількох класичних джерел: фото з профілів мешканців інших країн у соціальних мережах; видача зображення в Google; фотостоки.

Якщо ви користуєтесь Google Chrome, першоджерело можна знайти в усіх цих випадках. Для цього достатньо натиснути на аватар потенційного бота правою кнопкою миші та обрати з переліку дій «пошук зображення в Google». Те саме можна зробити з будь-якою іншою фотографією зі сторінки.