З днем народження, Україно!Володимир Зеленський з Оленою Зеленською на 28-й річниці Незалежності України!

«Ми починаємо День Незалежності з місця, де заради збереження нашої незалежності найкращі сини та доньки України віддали своє життя і своє майбутнє. І сьогодні наше майбутнє каже їм усім «Дякую». Вічна пам'ять загиблим», — сказав Володимир Зеленський.

Президент з дружиною покладали квіти біля Хреста на алеї Героїв Небесної Сотні, а після підняття Державного прапора та виконання Гімну Володимир привітав земляків з 28-ю річницею Незалежності. Він заявив, що для України цей день є найважливішим.

«У цей важливий день ми віримо, що в українському календарі скоро з’явиться інша, не менш знакова дата. Конкретне число і місяць — неважливі. Бо це буде день, коли настане мир. Ми різні. Але єдині. Мусимо бути єдині, бо тільки тоді ми сильні. Мусимо зрозуміти, що розраховувати маємо тільки на себе. Не сваритися через минуле, а об’єднатися заради майбутнього. Україномовні та російськомовні, незалежно від віку, статі, віросповідання – бути єдиним народом. Не на плакатах, не в гаслах, а ось тут. У кожного в серці. Ми повинні рухатися вперед, разом будувати країну, разом робити неможливе», — підкреслив Глава держави.

Офіційні святкові заходи проводилися у новому форматі. Акцент був на людях. В урочистостях взяли участь не лише військовослужбовці, а й лікарі, вчителі, спортсмени, волонтери, меценати, благодійники з різних куточків країни. Також на святі були присутні діти — як символ майбутнього України. Одним із символічних атрибутів свята стали дзвони. Вони лунали не лише у Києві, а й в інших містах України. Також на майдані Незалежності пролунав Гімн України, до виконання якого приєдналися знамениті українські співаки — Оксана Крамарєва, Анжеліна Швачка, Андрій Романенко Євген Орлов та Тіна Кароль. Разом з дорослими співала юна Дарина Красновецька, яка представляла Україну на Дитячому Євробаченні-2018. Також на піаніно часів Революції Гідності на майдані зіграв всесвітньо відомий український композитор Мирослав Скорик.

Україну вітає увесь світ!

Президент США Дональд Трамп:

«У наступному році США працюватиме у партнерстві з владою та народом України заради просування реформ, які є надзвичайно важливими для успіху України, включно з реформами в царині верховенства права й боротьби з корупцією, зміцненням демократичних інституцій та сприянням економічному зростанню. Українська нація має втілити свій величезний потенціал, і Сполучені Штати пишаються тим, що є партнером і підтримують Україну на цьому шляху змін», — зазначив у своєму вітанні Президент.

Королева Великої Британії Єлизавета Друга: «З великою радістю надсилаю Вашій Високоповажності свої привітання з нагоди Вашого національного свята, разом з найкращими побажаннями щастя та процвітання народу України у прийдешні роки», — сказано в тексті. Президент Французької Республіки Еммануель Макрон: «Я вітаю Вашу ініціативність та рішучість, спрямовані на швидке отримання конкретного прогресу на користь населення, яке потерпає внаслідок конфлікту. Зі свого боку хотів би запевнити Вас у моєму прагненні досягти вирішальних результатів на переговорах у рамках Нормандського формату та в перемовинах з Росією. Я переконаний, що чим швидше Україна проведе амбітні реформи, зокрема у сфері боротьби з корупцією, та створить сприятливі умови для реалізації свого виняткового економічного потенціалу, тим швидше в Україну повернеться мир», — зазначив Президент Франції.


28 осіб отримали державні нагороди від Президента!

Орден «Золота Зірка» отримали вдова та матір загиблого солдата Андрія Волоса. Орден Богдана Хмельницького ІІ ступеня отримав капітан резерву Володимир Ратушняк, орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня — капітан Денис Прокопенко та майор Павло Адаменко.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено старшину резерву Олега Бусеня, прапорщика Юрія Єверкіна, молодшого лейтенанта Антона Ворона, полковника Владислава Гусинського, старшого лейтенанта Аліма Керімова, майора поліції Олександра Дідківського, старшого лейтенанта поліції Андрія Русецького та майора Еміля Ішкулова.

Медаллю «За військову службу Україні» нагороджено полковника Сергія Оверченка, сержанта Олексія Брежнєва, молодшого сержанта Олександра Боровського, старшого матроса Сергія Кирія, молодшого сержанта Сергія Дудника, сержанта резерву Віктора Маталінця та капітана 1-го рангу Юрія Улащика. Медаллю «Захисник Вітчизни» — старшого мічмана Романа Мещерякова, старшину Ласла Раті, старшого лейтенанта Володимира Гуцала, солдата Сергія Носика, підполковника поліції Анатолія Маляра та полковника поліції Сергія Русанівського. Крім того, державними нагородами відзначили працівників освіти, медицини, спортсменів та волонтерів. Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено учителя Чернівецького ліцею № 1 математичного та економічного профілів Паула Пшенічку. Звання Заслужений вчитель України присвоєно вчителеві Чорнотицької загальноосвітньої школи на Чернігівщині Олександру Лисичу. Звання Заслужений лікар України присвоєно завідувачеві відділення комунального закладу «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. Мечникова» Вячеславу Гришину та завідувачеві відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака Ігорю Келемену.
Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджено Юлію Хавалджи та Віру Іщенко, орденом «За заслуги» ІІ ступеня — Жана Беленюка. Орден «За заслуги» ІІІ ступеня отримав волонтер Микола Дорохов.